O MAGANDA LÜKS SİTEDE İNTİHAR ETTİ

Avcılar’da maganda kurşunuyla yaşamını yitiren Oğuz Kıllı’nın katil zanlısı, polisler kendisini yakalamaya gelince Esenyurt’ta kaldığı lüks sitede intihar etti.

09 Ağustos 2017 Çarşamba, 10:09

Avcılar’da Oğuz Kıllı’nın maganda kurşunuyla ölümüyle ilgili polisin 85 gün süren araştırması tamamlandı. Polis, şüphelinin Esenyurt’ta lüks bir sitede kaldığı daireye operasyon yaptığı sırada silah sesi yükseldi. Silah sesinin yükseldiği odaya giren polis, şüphelinin cansız bedeniyle karşılaştı.Maganda kurşunuyla ölen Oğuz Kıllı’nın ailesi polise teşekkür ederken “Bireysel silahlanmaya hayır” dedi.
OPERASYON SIRASINDA İNTİHAR ETTİ
Avcılar’da yaklaşık 3 ay önce bir çocuk babası Oğuz Kıllı’nın maganda kurşunuyla ölümüyle ilgili aranan şüpheli, polisin kaldığı daireye yaptığı operasyon sırasında intihar etti. 3,5 yaşında Ezgi isminde kızı olan Oğuz Kıllı, 14 Mayıs’ta Avcılar’da aracıyla yoldan geçtiği sırada, iki grup arasındaki kavgada sıkılan kurşunun göğsüne isabet etmesi sonucu ağır yaralanmıştı. Hastaneye kaldırılan 31 yaşındaki Kıllı, 15 günlük yaşam mücadelesini kaybetmişti.
85 GÜN SONRA ŞÜPHELİ TESPİT EDİLDİ
İstanbul Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekipleri, Oğuz Kıllı’nın katilini yakalamak için çalışma başlattı. Ekipler çevredeki güvenlik kameralarını incelemeye aldı. 85 gün süren çalışmalar sonunda cinayet şüphelisinin kimliği belirlendi. Ekipler, Kıllı’nın ölümüne sebep olan kurşunu sıkan Hüseyin Ö.’nün Esenyurt’ta kaldığı lüks siteye dün öğle saatlerinde operasyon düzenledi. Baskın sırasında, cinayet şüphelisi Hüseyin Ö., kaldığı dairenin bir odasında başına tabancayla ateş ederek intihar etti.
Polis, evdeki 2 kişi de gözaltına aldı. Hüseyin Ö.’nün cenazesinin, Yenibosna’daki Adli Tıp Kurumu morgundaki işlemlerinin tamamlanmasının ardından yakınlarına teslim edildiği öğrenildi.
“BAŞKALARININ CANI YANMAYACAK”
Oğuz Kıllı’nın cinayet şüphelisinin operasyon sırasında intihar ettiği haberini alan Esra Kıllı ile Abla Nesrin Karslı, DHA’ya konuştu. Esra Kıllı, “Dünya bir canavardan kurtuldu. En azından başkalarının canı yanmayacak. Bizim evimize ateş düştü, başkalarının evine ateş düşmesin. Başka Ezgi’ler babasız kalmasın. ‘Bireysel silahlanmaya hayır’ diyorum. Şu anda psikolojik destek görüyorum. Hafızam her şeyi olduğu gibi siliyor. Kızımı bile tanıyamaz hale geldim. Bu kim diyorum kızım için” dedi.
“ACIMIZI BİR NEBZE HAFİFLETTİ”
Abla Nesrin Karslı ise “İstanbul Emniyeti’ne çok teşekkür ediyoruz. Adalete inancımızın kırıldığı noktada dosyamızda büyük bir gelişme oldu. Bu anlamda çok mutluyuz. Ama tabi ki katil zanlısının basit bir sonu oldu. Kardeşimin vurulduğu günden beri yaşayan bir ölüyüz ailece. Çok büyük hüzünlü bir tabloyuz. 3,5 yaşındaki yeğenim yetim kaldı. 30 yaşındaki gelinimiz dul kaldı. Bu acıların telafisi yok. Kardeşim her gün toprak altında çürüyor. Şuan sadece onun kanının yerde kalmaması acımızı bir nebze hafifletti. Ama hiçbir şekilde ne öfkemizi ne de hırsızımı dindiremedi maalesef” ifadesini kullandı.
YOLDAN GEÇERKEN AÇILAN ATEŞİN HEDEFİ OLMUŞTU
14 Mayıs Pazar günü D-100 Karayolu Saadetdere mevkiinde aracıyla seyir halinde olan 31 yaşındaki Oğuz Kıllı’ya, başka bir araçtan ateşlenen kurşun isabet etmişti. Ağır yaralanan Kıllı, 15 gün yoğun bakımda kalmasının ardından yaşamını yitirmişti.


Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Köpek Maması Kedi Maması Haberler