İş arayan Yeni Mezunların işi çok zor olmak zorunda!

11 Ocak 2018 Perşembe, 19:37

1 milyon kişi ve daha fazlası… Nedir bu sayı?

Her sene yeni mezun olan üniversite öğrencileri.

 

1,000 kişi… Nedir bu Sayı?

İyi şirketlerdeki, iyi işlere başvuran adayların sayısı.

 

5-15 kişi… Nedir bu Sayı?

Başvurular içinden mülakatlara çağrılan aday sayısı?

 

1-2 kişi… Nedir bu Sayı?

O işe alınan şanslı kişi sayısı.

infografik
Yeni üniversite mezunlarındaki işsizlik oranı çok yüksek, ben deyim %20, siz deyin %30.

Bu rekabet içinde işe girmek çok zor gözükse de, aslında oyunu kuralına göre oynayıp, doğru başvuruları yapıp, görüşmelere çağırtan CV hazırlayıp, işi alan mülakat tekniklerini uygulayınca oluyor.

İstediği işe girenler böyle yapıyor, profesyonel yardım alıyor ve işleri kapıyorlar.

Torpil denilen bağlantılar, eş, dost, tanıdık elbette önemli ama özel sektördeki iyi şirketlerde, iyi pozisyonlarda işe yaramıyor.

İyi şirketlerde yapıcı, dürüst bağlantılar ve kontaklar işe yarıyor ki bunların hepsinin pratik yöntemleri var.

KariyerProf iste bunun için kuruldu. Özel sektörde istediği işe girmek, kariyerinde yükselmek isteyen üniversite mezunları için.

  • Doğru işler ve bağlantılar nasıl bulunur
  • Mülakat teknikleri

… ve çok daha fazlası KariyerProf da var.

KariyerProf bu amaçla kuruldu. İşe girmek, kariyerinde yükselmek isteyen Üniversite mezunlarına gerçek hayatta kullanabilecekleri, sonuç getiren içerikler ve eğitimler sağlamak.

KariyerProf ‘da çeşitli ücretsiz kaynaklar var. Yukarıda bağlantısını verdiğin CV nasıl hazırlanır rehberi ve başka ücretsiz online video eğitimler var içinde.

Fakat asıl farkı, profesyonelce hazırlanmış online eğitimler yaratıyor. Kurucusu üst düzey bir yönetici ve inanılmaz bir kaliteyle sonuç getiren çözümler sunuyor.

Hatta programlarına kadar güveniyor ki, koşulsuz şekilde 15 gün içinde iade garantisi veriyor. Video eğitim alanında, hatta hiçbir eğitim alanında yok böyle bir şey bu. Bugün ülkemizde hiçbir eğitim kurumu, online video eğitimi alıp seyreden birine iade yapmıyor. Alacağını aldın, öğrendin. İade yok sana diyor.

KariyerProf bunu yapmıyor. Görünce inanmadım.

Eğitim almanın sonu yok. Bir işin nasıl yapıldığını bilmiyorsanız, bilenden öğrenmek ve adım adım uygulamak inanılmaz fayda sağlar. Hatalardan kurtulur, para ve zaman kaybetmezsin.

Eğer “özel sektörde” iş arayan, yeni mezun olmuş, belki de mezun olalı 3-5 sene oldu fark etmez, ve işin doğrusunu öğrenip, zaman / para kaybetmeden bir an önce işe girmek istiyorsanız, KariyerProf.com’u ziyaret etmenizi tavsiye ederim. Diğer eğitim ve kariyer sitelerinden çok farklı.

Özgeçmiş hazırlamaktan, hedefli, doğru işleri ve bağlantıları bulmaya, hatta simülasyonlarla mülakata hazırlanmaya kadar ihtiyacınız olan her şey var içinde.

Kariyerinizde başarılar dilerim.


Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Köpek Maması Kedi Maması Haberler