Evlilikte Terapinin Önemi

04 Ocak 2018 Perşembe, 11:41

İlişkiler günlük hayatın akışında yer alan ve hem erkekler için hem de kadınlar için oldukça doğal ve gerekli olan bir duygusal süreçtir. Yetişkin kişiler gerek aile kurmak için gerekse hayatlarını birlikte idame ettirip birbirlerini tanımak amacı ile bu ilişkileri yaşarlar. İlişkilerde kişilere bağlı olarak ya da bir takım çevresel faktörlere bağlı olarak bazı ufak tefek sorunlar yaşanabilir. Bu ufak sorunların sebebi tam olarak tespit edilip gerekli şekilde çözüme ulaştırılması sağlanmaz ise ilişkinin ilerisinde daha büyük sorunların yaşanmasına sebep olabilir ve bu sorunlar da hem evliliklerin hem de uzun yıllar süren sağlam ilişkilerin bitmesine neden olur. Bu tür durumlar ile karşı karşıya kalmamak için sorunların sebebini araştırıp tamamı ile ortadan kaldırmaya yönelik çözümleri bulabilir ya da bu konuda zorlanıyor ve de yardıma ihtiyacınız olduğunu düşünüyorsanız da bir ilişki terapisi talep edebilirsiniz.

İlişki ve Evlilik Terapistleri

İlişki ve evlilik terapisti olarak görev yapan kişiler bu konuda uzman olan ve sizlere de yardımcı olabilecek niteliklere sahip kişilerdir. Bu sebeple terapi yapılırken uzman tarafından sorulan tüm sorulara açık ve dürüst şekilde cevap vermek en doğrusu olacaktır. İlişki terapistleri kendisine danışma amacı ile gelen kişileri çift olarak ağırlamakta ve ilişkilerinde yaşadıkları sorunları ve birlikte geçirmiş oldukları evreleri öğrenerek doğru şekilde müdahale etmektedir. İlişki ve evliliklerde en sık yaşanan sorunlar olan kıskançlık, kısıtlama, özel alanlara saygı duymama gibi sorunlar empati kurularak çözülmelidir ve kişiler bu konularda yaptıkları hayatlar ile yüzleşerek yaratılan problemin farkında olması sağlanmalıdır. İlişkilerde ancak karşılıklı olarak iletişim sağlandığında sorunlar çözülebilir ve terapilere kişilerin birlikte yani çift olarak katılması bu yüzden çok önemlidir.

Evlilik Terapistine Ne Zaman Gidilir?

Evli çiftler ilişkilerinde sorunlar yaşamaya başladığında sorunların daha da çözümsüz ve yıpratıcı olmaması adına istedikleri zaman evlilik terapistleri ile görüşebilirler. Kişiler isterlerse terapiste gitmeden önce evlilikterapisti.gen.tr web sitesinden de konu hakkında ayrıntılı ve doğru bilgilere ulaşabilirler. Çiftler evlilik terapistini sadece sorunlar yaşadıkları zaman yardım alacakları biri olarak düşünmemeli aynı zamanda ilişkilerini daha güzel ve yaşanabilir bir hale getirmek için de evlilik terapisti ile görüşebilirler. Evlilik terapistleri büyük şehirlerde sıklıkla bulunurlar. Bu konuda kişilere yardımcı olan terapistlerden birisi de Beylikdüzü evlilik terapisti olarak bu bölgede kişilere hizmet vermektedir. Evlilik terapisti ile görüşme yaptıktan sonra hem kendiniz ile ilgili hem de ilişkiniz ile ilgili daha radikal ve doğru kararlar alacak ve bu konuda kendinizi de geliştirip olaylara bakış açınızı değiştirmiş olacaksınız. İlişkinizde yaşadığınız sorunlar sizi ayrılık noktasına getirmeden önce mutlaka partneriniz ya da eşiniz ile birlikte bu konuda hizmet veren uzman bir terapiste gitmenizde ve önemli kararlar almadan bu görüşmeyi yapmanızda fayda vardır.


Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Köpek Maması Kedi Maması Haberler