CHP Avcılar ne yapmak istiyor?

Avcılar siyasetinde son dönemde ilginç olaylar yaşanıyor.

26 Mayıs 2016 Perşembe, 10:23

HABER ANALİZ
Yaptığı çalışmalarla İstanbul’daki en başarılı belediye başkanları arasında gösterilen Dr. Handan Toprak, AKP’den göremediği muhalefeti farklı siyasi hesaplar içine giren CHP ilçe örgütünden görüyor. Sağduyulu partililer ise yaşanan olaylardan bir hayli rahatsız.

Başkanın başarılı performansı siyasi rakiplerini tedirgin etti

Avcılar’da yapılan hizmetlere ve bu hizmetlerin halk üzerindeki etkisine bakıldığında ilçede bazı şeylerin son iki yılda büyük değişim gösterdiği net bir şekilde görülüyor. 2014 yerel seçimlerinde İstanbul’daki 39 ilçede AK Parti ile CHP arasında rekabetin en yüksek olduğu yerler arasında Avcılar gösteriliyordu. Dr. Handan Toprak Benli, 7 Bin 500 oy gibi kritik bir farkla ipi göğüsleyerek CHP’nin Avcılar’daki iktidarını sürdürdü. Avcılar’a gereken hizmetleri yapmak için genç ve dinamik bir ekiple sahaya inen Belediye Başkanı Handan Toprak, belediyenin rutin faaliyetlerine kalite kazandırarak, sosyal belediyecilik alanında da başarılı işler yaptı.

Makam odasına tıkanıp kalmayan, sürekli mahallelerde halkın içinde dolaşan, “Önce İnsan” söylemiyle herkese eşit bakan bir başkan portresi çizmesi kısa sürede halkta olumlu cevap buldu. İstanbul’daki tek kadın belediye başkanı olarak kısa sürede gösterdiği bu başarılı performans siyasi rakiplerini tedirgin etti.

CHP’nin Avcılar’daki dezavantajı

AK Parti’ye muhalefet yaptıracak boşluk bırakmayan ve yapılan araştırmalara göre; aradaki oy farkını giderek açan Dr. Handan Toprak’a asıl muhalefet ise parti içinden geldi.

Şimdiden 2019 hesapları yapanlar “içerideki” bazı kişiler üzerinden, bir taraftan belediyenin çalışmalarını sekteye uğratıp, diğer taraftan da bunu tetikçi gazeteciler üzerinden kamuoyuna yaymaya çalışıyor. CHP’nin elindeki Avcılar gibi önemli bir belediyeyi AK Parti’ye altın tepside sunmaya çalışan CHP’li bazı yöneticilere partililer de oldukça tepkili.

Partililere göre; CHP’nin Avcılar’daki en büyük avantajı başarılı bir belediye başkanına sahip olması, yine en büyük dezavantajı ise hiçbir siyasi çalışma yapmadan AKP’den daha çok kendi belediyesine muhalefet eden bir ilçe yönetiminin olması.

Gerek ilçe yönetimi gerekse bazı meclis üyelerinin daha şimdiden AKP ile işbirliği yaparak, 2019 hedefiyle kendi belediyelerine muhalefet etmeleri ise partilileri rahatsız ediyor.

Son grev her şeyi ortaya çıkarttı

Son olarak belediyede yapılan grevin asıl hedefinin siyasi hesaplara dayandırıldığı ve emekçiler üzerinden belediye başkanının yıpratılmaya çalışıldığı da net bir şekilde ifade ediliyor. Partililer tarafından greve yönlendirilen işçilerin durumunu yandaş medyaya servis ederek bu haberleri CHP Genel Merkezi’ne taşıyan CHP’li yöneticilerin bu hareketleri de fotoğrafı net bir şekilde ortaya koyuyor.


8 Yorum

 1. Halil Ergenç

  26 Mayıs 2016 at 16:58

  belediyenin başarısını isteyen yok ki herkesin derdi adaylık. CHPde ne zaman başarılı biri çıksa olan bu paçasından tutup aşağı çekerler. ama ne varki halk bunun farkında.

 2. Sevgi Aydın

  26 Mayıs 2016 at 17:05

  CHPde bu rekabet varken akp otursun yerinde çalışmasına gerek yok. ilçe başkanı maşallah akp ilçe başkanı gibi çalışıyor:)))

  • Cwmile

   28 Mayıs 2016 at 08:37

   Kol kırılır yeniçinde kalır demiş atalar sosyal medya içinde hiç hoşuma gitmiyor yanlış yapılıyor.

 3. Süleyman yurt

  26 Mayıs 2016 at 17:29

  yerinde bir analiz bende CHPliyim ama inanın burada yapılan siyasetin CHP ile ilgisi yok. CHP ilçesi AKPden daha çok muhalefet edip hizmetleri engelliyor. durum böyle olunca insan partiye dahi gitmek istemiyor. çalışan bir belediye başkanımıza bile sahip çıkamıyoruz yazıklar olsun öyle yöneticlere. madem amacınız belediye başkanı olmak o zaman bırakın ilçe başkanlığını başkası yapsın. o koltuğu bırakın boşa işgal etmeyin bari.

 4. Caner

  26 Mayıs 2016 at 18:54

  İlçe ile meclis üyeleri köstek olacaklarına destek olsunlar. Herşey çıkıp ankaraya gidip selfie çekmeye benzemiyor. İnsan kendi belediyesinin başarısını ister peki ya bunlar ne yapıyor yazıkki ne yazık.

 5. hakan

  26 Mayıs 2016 at 20:54

  O meshur chp ilce baskanina sorun bir bakalim gizlice cennet mahallesin de hangi bakani genel secim oncesi hali magzasinda agirlamis halilar hediye etmis beraber yemek yemiş.yolcu ederken yere kapanmaktan beter olmuş. Birde chp ilce baskani olmus ben utandim ben

 6. Ozan

  28 Mayıs 2016 at 13:36

  Chp Avcılar ilce yönetimi ADD Avcılar kadar Handan başkana sahip çıkmıyor, ADD AVCİLAR SUBE YONETİMİNİ kutlarım.

 7. Gönül sezer

  28 Mayıs 2016 at 15:10

  Avcılar sahil şeridi.ama deniz ulaşımı hiç yok.karşıya geçmek bi eziyet.yol uzuyo.trafik var.denizin tam kenarına çay bahçeleri zimit evmeri istiyoruz.B.çekmecenin sahiline bayıldım.öyle olsun lütfen.Avcıların deniz sahili çoookk uzakta.taşların hemen yanına yapılabilir.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Köpek Maması Kedi Maması Haberler