Avcılar’ın 100 yıllık kent planında AVM yok!

Avcılar Belediye Başkanı Dr. Handan Toprak Benli, hazırladıkları imar planlarının hiçbirinde AVM yapılmasını öngörmediklerini, esnaflıkla toplumu kalkındıran geleneğe bağlı olduklarını söyledi.

06 Temmuz 2018 Cuma, 16:16

Avcılar Belediyesi’nin ilçedeki esnafın sorunlarını çözmek amacıyla düzenlediği “esnaf buluşmaları” devam ediyor. Bu ayki toplantıya Avcılar Belediye Başkanı Dr. Handan Toprak Benli’nin yanı sıra Belediye Başkan Yardımcısı Zeynel Suna, meclis üyeleri ve birim müdürleri katıldı. ‘Esnaf Buluşması’nın açılışında konuşan Başkan Dr. Handan Toprak Benli, esnafın iş ve gelirini artırmak için ne yapılması gerektiğini ele aldıklarını, sorunları birlikte tartışma ve çalışma yapılması yönünde çaba harcadıklarını söyledi.

‘DAHA FAZLA YEŞİL ALAN AYIRIYORUZ’

Kent imar planlarında AVM’lere yer vermediklerini ifade eden Avcılar Belediye Başkanı Toprak Benli şöyle konuştu: “Avcılar’da insanların fark etmediği bir şey var. Birçok yerde büyük AVM’ler yapılıyor. Avcılarımız; AVM’lerin yapılması konusunda defansları olan bir ilçe. Bizim yeni yaptığımız imar planlarımız böyle. Mahallelerimizin imar planlarını yaptık. İstanbul Büyükşehir’e gönderdik. Burada daha fazla yeşil alan ayırıyoruz. Parklarımız aynı zamanda toplanma alanlarıdır. Ancak bizim yaptığımız imar planlarında Yeşilkent ve Firuzköy dahil olmak üzere AVM yoktur. Biz esnaflığın ne demek olduğunu bilen ve esnaflıkla toplumunu kalkındıran bir toplumuz. Orada herkes ekmek yer. Çoluk-çocuğunun rızkını çıkaran, topluma faydalı olan bunu da paylaştıran, yardımını yapan, zekatını veren esnafımızın daha çok olmasını istiyoruz. Bazı kaynakların sadece bir kanala akıtılmasını doğru bulmuyoruz. O nedenle de Avcılar’ın planı, 100 yıllık kentleşmesi AVM yönünde değildir.”


Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Köpek Maması Kedi Maması Haberler