AVCILAR’DA METAL YORGUNLUĞU!

Recep Tayyip Erdoğan’ın, “Metal Yorgunluğu” olarak işaret ettiği teşkilatlardaki değişiklik işareti, özellikle İstanbul’daki birçok ilçede kulisleri hareketlendirdi.

12 Ağustos 2017 Cumartesi, 14:25

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, “Metal Yorgunluğu” olarak işaret ettiği teşkilatlardaki değişiklik işareti, özellikle İstanbul’daki birçok ilçede kulisleri hareketlendirdi. Avcılar, Maltepe, Beylikdüzü gibi ilçeler başta olmak üzere özellikle CHP’li belediyelerin olduğu birçok ilçede teşkilatların tamamen yenileneceği konuşuluyor. Mahallelerdeki delege seçimlerinin tamamlandığı İstanbul’da mevcut ilçe başkanlarının yeniden atanmasına sıcak bakılmıyor.

16 Nisan referandumunda İstanbul’u kaybeden AK Parti’de özelikle “Hayır” oyunun en çok çıktığı ilçeler mercek altına alındı. Teşkilatların gerekli performansı sergilemediği ve ikna güçlerinin olmadığı düşüncesiyle bu ilçelerde baştan aşağı bir yenilik görünüyor. Örneğin; Avcılar gibi bazı ilçelerde AK Parti’nin 2014 yerel seçimlerinden sonra sürekli oy kaybetmesi de genel merkez tarafından değerlendiriliyor. Referandumda %60 Hayır, %40 evet oyu çıkmıştı.

AK Parti mevcut İlçe Başkanı Ali Burak Tepe’nin yerine masada iki isim konuşuluyor. İlçedeki demografik yapı ve temayül yoklamaları değerlendirilerek kongreye tek liste ile gidilecek.

AK Parti ve CHP’deki kongre süreci ile gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz… www.avcilarmanset.com’u okuyun habersiz kalmayın….


Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Köpek Maması Kedi Maması Haberler