AVCILAR’DA ENGELLİLERE SPOR İMKANI!

Avcılar Belediyesi, ilçede yaşayan engelli vatandaşların spor yapmalarına imkan sağlamak amacıyla ‘Engelsiz Spor Günleri’ adlı projeyi hayata geçirdi.

10 Şubat 2016 Çarşamba, 19:32

Avcılar Belediyesi önemli bir sosyal sorumluluk projesine imza atarak, ilçede yaşayan engelli vatandaşların spor yapabilmeleri için tesis imkânı sağladı. ‘Engelsiz Spor Günleri’ adlı proje hakkında bilgi veren Avcılar Belediyesi Spor İşleri Müdürü Yener Şayir, Belediye Başkanı Handan Toprak Benli’nin büyük desteği sayesinde çok olumlu sonuçlar aldıklarını söyledi.
Şayir, şöyle konuştu: “İlçemiz sınırları içerisinde yaşamını sürdüren engelli vatandaşlarımızın hayatın getirdiği engellerle boğuşmaları başta başkanımız ve bizlere son derece rahatsızlık vermektedir. Bu anlamda Avcılar Belediyesi olarak, her hafta çarşamba günleri yaklaşık 2 saat ‘Engelsiz Spor Günleri’ düzenleyerek, engelli vatandaşlarımızın sosyal ve kültürel alanlarda hayatın içinde olmalarını amaçlıyoruz.”
Evlerinden dışarı çıkamayan engelli vatandaşlarımız için spor aktivitesinin önemli olduğunu belirten Yener Şayir, şöyle devam etti: “Kent Konseyi ile birlikte engelli çocuklarımız ve gençlerimiz için enerjilerini atabilecekleri, sosyal ortamlara kavuşacakları bir organizasyon gerçekleştirdik. Bedensel, işitme ve görme engelli vatandaşlarımıza uzmanlar eşliğinde çarşamba günleri spor yapma imkanı sunuyoruz. Böylelikle engelli vatandaşlarımıza spor sevgisini aşılama ve formda kalmalarını sağlamanın yanı sıra, yeni insanlarla tanışarak yaşam enerjilerini artırmalarını hedefliyoruz.”


Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Köpek Maması Kedi Maması Haberler